Mobilny katalog mebli i dodatków dekoracyjnych w 3D - AR

Error message

The file could not be created.

Wyzwanie:

Naszym zadaniem było stworzenie aplikacji na urządzenia mobilne, która prezentować będzie technologią rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality) modele 3D mebli i dodatków w ich rzeczywistym rozmiarze we wnętrzu.

Rozwiązanie:

Ważnym elementem przy wykorzystywaniu najnowszych rozwiązań technologicznych jest posłużenie się odpowiednimi narzędziami. W przypadku cyfrowych grafik i modeli 3D renderowanych w czasie rzeczywistym, czyli na ekranie naszego tabletu w widoku kamery, jest sprzęt o odpowiednich parametrach. Całe szczęście producenci urządzeń mobilnych wychodzą nam na przeciw i oferują kilka ciekawych i stosunkowo niedrogich modeli, które z powodzeniem można wykorzystać w domu (wytrzymała obudowa, odporność na wstrząsy) czy biurze (wydajna bateria, szybki procesor).

Efekt:

Aplikacja pozwala na wybranie dowolnego modelu mebla czy dodatku dekoratorskiego z oferty firmy i wyświetlenie go na markerze, którym może być cyfrowo zakodowana grafika wydrukowana lub wyświetlona na ekranie telefonu czy strona katalogu ofertowego. Prezentowane modele pokazują się we wnętrzu w ich prawdziwej wielkości, co pozwala na swobodne “przymierzenie” wyposażenia wnętrza, przed ich zakupem i fizycznym wniesieniem do mieszkania. Aplikacja ułatwia podjęcie decyzji o zakupie konkretnego modelu, jego “przymierzenie” w dowolnej przestrzeni i dopasowanie do istniejących wyposażenia, a przede wszystkim minimalizuje ryzyko zwrotu.
Katalog mebli 3D-AR model Eames 1x2b

Katalog mebli 3D-AR model Eames 1x1

Katalog mebli 3D-AR modelB 1x1

Katalog mebli 3D-AR modelB 1x2

Rzeczywistość rozszerzona - Interaktywny katalog mebli i dodatków 3D-AR

Katalog-mebli-3D-AR-wazon_by_BZBPartners rozwiązanie na targi

Katalog-mebli-3D-AR-modelC_by_BZBPartners-1x1-targi