Kompleksowe opracowanie wszystkich treści cyfrowych oraz systemu multimedialnego i interaktywnego wraz z oprogramowaniem dla stałej ekspozycji Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie

Error message

The file could not be created.

Wyzwanie:

Dla tworzonej nowej placówki muzealnej przygotowaliśmy cały wkład multimedialny i interaktywny ekspozycji stałej. Powierzchnia sal ekspozycyjnych muzeum obejmuje dwa piętra budynku przy Placu Mickiewicza 43 w Działdowie, o powierzchni ponad 800 m². Ekspozycja podzielona jest na 6 sal, gdzie: » w pierwszej prezentowana jest historia powstania i ekspansja Państwa Krzyżackiego, » w drugiej sali przybliżonej są warunki życia codziennego w średniowieczu wraz z kuchnią i obyczajami, » trzecia opowiada o technikach i strategiach wojskowych tamtych czasów, » czwarta sala poświęcona jest w całości największej bitwie średniowiecznej Europy z 15 lipca 1410 roku pod Grunwaldem, » w sali audiowizualnej w ciągu jednej godzinny lekcyjnej można podsumować wiedzę z zakresu średniowiecza, » a poddasze, czyli sala 6-ta to miejsce ze stanowiskami dedykowanymi dzieciom, z komiksami, średniowieczną fotobudką i innymi zabawami manualnymi dla najmłodszych.

Rozwiązanie:

Rezultatem naszej pracy jest opracowanie wkładu multimedialnego dla 40 stanowisk interaktywnych w trzech językach. W Muzeum w Działdowie można spędzić przynajmniej jeden cały dzień i chcieć wrócić, aby dowiedzieć się więcej, ponieważ do eksplorowania jest: » ponad 360 minut filmów, animacji 3D i wizualizacji, » zapoznanie się z już nieistniejącymi obiektami i machinami, dzięki zastosowaniu rzeczywistości rozszerzonej (ang. Augmented Reality), » ponad 550 grafik i ilustracji, » ponad 2100 stron treści i opracowań.

Efekt:

Muzeum zostało otwarte w sierpniu 2013 roku. W ciągu pierwszego roku funkcjonowania Muzeum odwiedziło blisko 14 000 gości.

Nagrody:

Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie w październiku 2014, zostało laureatem 4. edycji konkursu, organizowanego przez miesięcznik podróżniczy National Geographic Traveler, “7 nowych cudów Polski". Szczegóły znajdziecie tu: http://www.national-geographic.pl/aktualnosci/nowe-cuda-polski-wybrane