Projekt kiosku rzeczywistości rozszerzonej dla Multimedialnego Muzeum w Olsztynku

Error message

The file could not be created.

Wyzwanie:

Chcieliśmy przypomnieć, nieistniejący już, olbrzymi kompleks architektoniczny wybudowany przez propagandę Niemiec w latach 1924-27 w okolicy Olsztynka pod Królikowem, uznawany za rewanż za przegraną Bitwę pod Grunwaldem ponad 500 lat wcześniej. Z pomnika zachowały się nieliczne zdjęcia przedstawiające kompleks. Dziś miejsce to nie nosi żadnych oznak swojej historii.

Rozwiązanie:

Na podstawie zachowanych zdjęć zaproponowaliśmy jego cyfrową rekonstrukcję 3D i zaprezentowanie kompleksu z wykorzystaniem autorskiego kiosku rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki wykorzystaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality), zwiedzający maja swobodę w eksplorowaniu obiektu, mogą dowolnie manewrować dookoła, przyglądając się wszystkim detalom architektonicznym. Ciekawostką jest także plan obiektu, późniejszego mauzoleum Hindenburga. Na wzór bloków kamiennych ze Stonehenge, to wpisany w okrąg ośmiobok na wierzchołkach którego wyrastało osiem, 10-metrowych wież połączonych murami. Zaproponowaliśmy wyeksponowanie tej ciekawostki jako marker - graficzny znacznik, na którym wyświetla się zakodowana cyfrowa rekonstrukcja monumentu.

Efekt:

Przygotowaliśmy projekt kiosku rzeczywistości rozszerzonej pozwalającej na swobodną eksplorację architektury, której już nie ma.